İki Dev Şirket Özbal Çelik ve Erciyas Çelik Birleşti

2011 yılı içerisindeki ilk halka arzından bu yana tüm hukuki süreçlerinde hizmet verdiğimiz halka açık Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketi ile Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Erciyas Çelik Boru Sanayi Anonim Şirketi’nin birleşme işlemi 31.12.2021 tarihinde tamamlanmıştır. Söz konusu birleşme Türk Sermaye Piyasalarında daha evvel emsaline rastlanmamış niteliktedir.

Halka açık bir şirket olan Özbal Çelik Boru Sanayi Ticaret ve Taahhüt A.Ş.’nin devrolunan; halka kapalı bir şirket olan Erciyas Çelik Boru Sanayi A.Ş.’nin ise devralan olduğu söz konusu birleşmede devralan Erciyas Çelik Boru Sanayi A.Ş. payları borsada işlem görmeye başlamıştır.

Anılan birleşme işleminin, Türk Sermaye Piyasalarındaki halka kapalı bir şirketin devralan olduğu ve birleşme sonrası halka arz edildiği ilk ve tek örnek olduğunu da ifade etmekten memnuniyet duyarız. Birleşme işlemi sürecinde, Bozanoğlu Hukuk Bürosu tarafından Sermaye Piyasası Kurulu ve Ticaret Bakanlığı nezdindeki izin/onay işlemlerinin takip edilmesi, tüm birleşme belgelerinin hazırlanması, genel kurul sürecinin yürütülmesi konularında hukuki hizmet verilmiştir.

Bozanoğlu Hukuk Bürosu olarak birleşme işlemine ilişkin sürecin başından sonuna kadar tüm aşamalarında yer almaktan gurur duyarız.

Paylaş: